O domě

 
Obytný dům se skládá ze dvou apartmánů a jednoho bytu pro rodinu. Apartmán A je v kraji objektu směrem na náves a apartmán B je směrován do zahrady směrem k výběhu ovcí. Správcovský byt byl původně stodolou mezi apartmánem A a B. Jeho název mu i zůstal a proto ho Stodolou nazýváme dál.
Každý apartmán má svůj vlastní vchod a není s žádným prostorem v domě propojen. Kapacita každého apartmánu je 10 osob + případně 2 osoby na přistýlce. Celkem tedy 20 osob a případně 4 osoby na přistýlkach. Tyto osoby se hradí zvlášť, viz ceník.
V každém z nich je v přízemí velká společenská místnost ve které je kuchyně a jídelna.  Dále se v přízemí nachází jedna koupelna a toaleta.
V podkroví jsou tři ložnice. Jedna čtyřlůžková , dvě třílůžkové a dvě koupelny.
 
Jak dům funguje?
Z důvodu  absence elektrické rozvodné sítě v obci jsou na domě fotovoltaické panely, které vyrábí potřebnou elektřinu. Ta se následně ukládá do baterií. Protože takto získaná elekřina není "nekonečná" tak není možné u nás v kuchyních používat například rychlovarnou konvici, myčku nebo mikrovlnou troubu. Sporák v kuchyni je tedy plynový a stejně tak je plynová i trouba.
Teplá voda se rovněž připravuje v ohřívači na propan butan a není tedy závislá na elektřině.
Voda je  čerpána z vrtu elektrickým čerpadlem do úpravny vody a potom teče do  nádrží umístěných pod střechou. Nádrže pojmou cca 3000litrů vody a doplňují se výhradně během dne. Samotíží potom napájí vodovodní potrubí v domě. Protože se jedná o samotížný systém, je v koupelnách umístěných v podkroví menší tlak vody než v koupelně v přízemí. Už to samo o sobě vede k hospodárnějšímu provozu domu.
Topení v domě zajišťují kachlová kamna na dřevo umístěná ve společenské místnosti. Z nich je následně rozveden teplý vzduch do pokojů v podkroví.
 
 
 

Kontakt

Usedlost v Humpolci u Sušice

humpolecnasumave@volny.cz

Adresa ubytovacího objektu:
Humpolec 10 a 11
342 01 Sušice

Pronajímatel :
Josef Vaněk
Pod Hájem 254
278 01 Dolany nad Vltavou


@HumpolecNaSumave

+420 603 453 211
+420 731 113 842 pouze večer

Vyhledávání

© 2011 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode