FAQ

Proč u nás není internetové připojení  a televize?
-bavte se :-)
 
Proč je u nás povinné prostěradlo?
- protože se snažíme o to, aby i hosté kteří používají spacáky použili prostěradlo a nespalo se volně na matracích. Praní potahů matrací se dělá průbežně podle potřeby a stejně tak i chráničů.
 
 
 
Proč je příplatek k úklidu za psa ?
- i když máme velice kladný vztah k pejskům, tak úklid po nich je náročnější. Většina hostů pejska nemá a někdo může být alergický na chlupy. To je současně i důvod, proč je pro domácí mazlíčky vyhrazen pouze apartmán "A". To zda se rozhodneme požadovat příplatek za úklid po mazlíčcích rozhodujeme individuálně a vždy před pobytem, nikoliv po něm.
I přesto je host povinen po svém zvířatku uklízet na zahradě, případně na veřejném prostranství.
 
 
 
Proč je u nás cena za energie stanovená paušálem a ne odečtem?
- zde je těch důvodů více.
Objekt a ani obec není připojena do žádné inženýrské sítě. Cena energie se skládá z ceny za propan-butan (cca 2/5 z celkové ceny), elektrické energie (2/5 z celkové ceny) a vody (cca 1/5 z celkové ceny ).
 
Propan-butan se používá na vaření a ohřev vody a standartně se nakupuje. Jeho měření je možné pouze s použitím váhy . Dlouhodobým sledáváním se jeho spotřeba pohybuje mezi 30-35kg za týden a plně obsazený dům.
 
Elektřina se vyrábí pomocí fotovoltaických panelů, skladuje se v akumulátorech a z nich se následně spotřebovává. Částku kterou klient  hradí přispívá na jejich opotřebení, kde životnost těchto věcí se počítá v jednotkách let.
 
Voda prochází přes úpravnu a klient přispívá na její provoz a chemii, která je nutná pro správnýchod technologie.
 
Pokud klient bude klient namítat, že cena za enegii je vyšší než v podobných objektech tak mohu potvrdit, že má pravdu. V žádném domě není možné vyrobit energii  za stejné peníze, jako vám ji dodá JE Temelín. Stejně tak vodu neupravíte za stejné peníze jako vám jí do domu pustí vodárny. O pořízovací ceně a starosti s použitím těchto technologii se vůbec není třeba zmiňovat.
 
 
Proč se platí osoba na přistýlce navíc ?
- jedná se o příspěvěk na energie.
 
Rozlišujete děti a dospělé?
- nerozlišujeme. Osoba je u nás osobou a každý host svítí, myje se používá toaletu a k tomu slouží příspěvek na energie.
 

Kontakt

Usedlost v Humpolci u Sušice

humpolecnasumave@volny.cz

Adresa ubytovacího objektu:
Humpolec 10 a 11
342 01 Sušice

Pronajímatel :
Josef Vaněk
Pod Hájem 254
278 01 Dolany nad Vltavou


@HumpolecNaSumave

+420 603 453 211
+420 731 113 842 pouze večer

Vyhledávání

© 2011 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode